صفحه اینستاگرام جهان مسواک : jahanmesvak@

همانطور که می دانید مسواکها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند.یکی دسته مسواک و دیگری قسمت فرچه.قسمت دسته یکی از قسمتهای مهم مسواک است که نقش زیادی در کیفیت مسواک زدن ایفا می کند.میتوان گفت مسواک با دسته مناسب کار مسواک زدن را بسیار راحت میکند.در این مقاله به جزئیات یک مسواک با دسته خوب می پردازیم.

جنس دسته مسواک

جنس دسته نباید لغزنده باشد.از لحاظ سفتی هم نرم وجود دارد و هم سخت.اکثر مردم جنس نرم را ترجیح می دهند.میتوان گفت اگر انتخاب جنس آن به دلخواه مصرف کننده باشد می تواند در تشویق فرد به مسواک زدن مفید باشد.هر چند موقع خرید،مسواک داخل بسته بندی است و نمی توان دقیقا جنس دسته را امتحان کرد.اما از روی بسته بندی تا حدودی می توان جنس آن را تشخیص داد.برخی از مسواکها نیز با دسته چوبی هستند و برخی مسواکها با دسته ارگانیک.اما آنچه در بازار متداول بوده و بیشتر مردم از آن استفاده می کنند مسواک با دسته پلاستیکی است.

دسته مسواک
یک مسواک با دسته جدا شده

اندازه دسته

دسته مسواک باید متناسب با اندازه دست فرد بوده و به گونه ای باشد که باعث لغزش در دستش نشود. طول دسته هم باید طوری باشد که بتوان آن را به راحتی در دست گرفت.همینطور به اندازه ای بلند باشد تا موقع مسواک زدن بتوان برس مسواک را به راحتی به دندانهای انتهایی رساند.با توجه به سن نیز اندازه دسته یک مسواک متفاوت است.مثلا مسواک بچه اندازه متفاوتی با مسواک بزرگسال دارد.

در دسته بعضی مسواکها اندکی وجود دارد که به مانور بیشتر مسواک در دست;مخصوصا هنگام مسواک زدن دندانهای خلفی کمک می کند.

ضخامت دسته مسواک

ضخامت دسته باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست قرار گیرد.این ضخامت هر چه بیشتر باشد;مسواک راحت تر در دست قرار گرفته و میتوان کنترل بیشتری در هنگام مسواک زدن داشت.

دسته مناسب برای مسواک
زوایای مختلف از یک مسواک

دسته ارگونومیک

برخی مسواکها نیز دارای دسته ارگونومیک می باشند.دسته ارگونومیک متناسب با دست مصرف کننده بوده و باعث عدم خستگی فرد موقع مسواک زدن میشود.

کلام آخر

در انتهای دسته بعضی از مسواکها زائده ای وجود دارد که بوسیله آن لثه را ماساژ می دهند.همچنین دسته بعضی از مسواکها طوری ساخته شده اند که بتوان انرا به صورت ایستاده روی یک سطح صاف قرار داد.