صفحه اینستاگرام جهان مسواک : jahanmesvak@

مسواک انگشتی زیر مجموعه ای از مسواک بچه می باشد.به طور متوسط از 6 ماهگی دندانهای کودک شروع به رویش می کند.از همین ابتدا نیاز است که بهداشت دهان و دندان رعایت شود.چون شیر و غذاهای مخصوصی که به کودکان داده میشود،در صورت تمیز نکردن دهان;باعث زرد یا سیاه شدن دندانها می شود. یکی از وسایلی که برای تمیز کردن دندانها در کودکانی که تازه دندان در آورده اند;استفاده میشود مسواک انگشتی است.به وسیله این مسواک،والدین به راحتی می توانند دندانهای کودک را تمیز کرده و حتی لثه کودک را نیز ماساژ دهند.

آشنایی با مسواک انگشتی
آشنایی با مسواک انگشتی

زمان استفاده از مسواک انگشتی

بسیاری از والدین تصور میکنند از وقتیکه اولین دندانهای کودک شروع به نیش زدن کرد;باید استفاده از مسواک انگشتی را شروع نمود.در صورتیکه از این مسواک برای ماساژ دادن و تمیز کردن لثه ها نیز استفاده میشود.یعنی قبل از آنکه کودک دندان در بیاورد برای پاک نمودن لثه از باکتریها می توان از این مسواک استفاده کرد.همینطور در زمانیکه دندانهای کودک شروع به نیش زدن می کنند بهترین وسیله برای ماساژ لثه و جلوگیری از درد کودک استفاده از این نوع مسواک است.

جنس مسواک انگشتی

مسواکهای انگشتی معمولا از جنس سیلیکون هستند.این ماده،انعطاف پذیری بالایی داشته و دندانهای کودک را به خوبی تمیز می کند.همچنین مسواکهای سیلیکونی این قابلیت را دارند که برای ضد عفونی کردن،آنرا در آب جوش قرار داد.سیلیکون مورد استفاده نیز نرم و از نوع درجه یک می باشد.

مسواک انگشتی
استفاده از مسواک برای نوزادان

نکات مهم دیگر:

– برای استفاده از این مسواک نیازی به استفاده از خمیر دندان نیست.
– دقت کنید هنگام استفاده، مسواک را به آرامی روی دندانها و لثه بکشید و زیاد آنرا فشار ندهید.
– قبل از استفاده نمودن از مسواک از تمیز بودن آن مطمئن شوید.
– بعد از استفاده از مسواک آن را به خوبی شسته و در جای مناسب قرار دهید.
– دقت شود نوک برس مسواک باید کاملا نرم باشد تا به لثه و دندانهای حساس کودک آسیبی نرساند.
مانند مسواک بزرگسال بهترین زمان برای تعویض مسواک انگشتی 2 الی 3 ماه بعد از اولین مصرف است.